
Kind Shock LEV Ci Dropper Seatpost 30.9mm 390mm Travel: 100mm Offset: 0mm Remote: No remote
- TECH SPECS
| Clamp Type | Standard Double bolt |
| Primary Color | Black |
| Remote Position | No remote |
| Cable Routing | Internal |
| Seat Post Diameter | 30.9mm |
| Seat Post Length | 390mm |
| Seat Post Material | Aluminum/Carbon |
| Offset | 0mm |
| Seat Post Weight | 400g |
| Travel | 100mm |
| Diameter | 30.9Mm |
| Length | 390Mm |
| Travel | 100Mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Clamp Type | Standard Double bolt |
| Primary Color | Black |
| Remote Position | No remote |
| Cable Routing | Internal |
| Seat Post Diameter | 30.9mm |
| Seat Post Length | 390mm |
| Seat Post Material | Aluminum/Carbon |
| Offset | 0mm |
| Seat Post Weight | 400g |
| Travel | 100mm |
| Diameter | 30.9Mm |
| Length | 390Mm |
| Travel | 100Mm |









