
Fulcrum Rapid Red 5 DB Wheelset - 650b 12/15x100/142mm Center-Lock HG 11BLK 2-Way Fit
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Size | 650B |
| Axle Compatibility | 12/15Mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Size | 650B |
| Axle Compatibility | 12/15Mm |













