
Fulcrum Racing Zero Rear Wheel - 700c QR x 130mm Rim Brake HG 11 Road Black
| Rear Axle | QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 17 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $660.00
-65%$660.00
$231.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 17 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |













