
Fulcrum Racing Zero Front Wheel - 700c QR x 100mm Rim Brake Black
| Rim Width (Internal) | 17 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Brake Compatibility | Rim Brake |
| Rim Width | 17Mm |
Original: $540.00
-65%$540.00
$189.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 17 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Brake Compatibility | Rim Brake |
| Rim Width | 17Mm |













