🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Fulcrum Racing 4 DB Rear Wheel - 700c 12 x 142mm Center-Lock Disc Campagnolo N3W BLK
Thanks to the 34mm medium profile Racing 4 DB wheels achieve the perfect balance between aerodynamics riding precision and versatility. They are ideal for climbing without sacrificing stability once the speed increases on the descents.34 mm aero profile Preinstalled tubeless tape Straight pull hubs Centerlock hub
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Cassette Body Type | Campagnolo N3W |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Freehub | Campagnolo N3W |
$122.15
Original: $349.00
-65%Fulcrum Racing 4 DB Rear Wheel - 700c 12 x 142mm Center-Lock Disc Campagnolo N3W BLK—
$349.00
$122.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Thanks to the 34mm medium profile Racing 4 DB wheels achieve the perfect balance between aerodynamics riding precision and versatility. They are ideal for climbing without sacrificing stability once the speed increases on the descents.34 mm aero profile Preinstalled tubeless tape Straight pull hubs Centerlock hub
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Cassette Body Type | Campagnolo N3W |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Freehub | Campagnolo N3W |













