🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Fox Shox 32 Performance SC Fork 29" 44r 100 Grip P-LBk
- TECH SPECS
| model | 32, F-S, Grip, push-lock |
| wheel size | 29" |
| steer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 44mm |
| travel | 100mm |
| spring type | Float Evol air |
| brake mount | disc only (PM-160) |
| dropout | 15x110mm Boost |
| weight | - |
| color | matte black |
$659.00
Fox Shox 32 Performance SC Fork 29" 44r 100 Grip P-LBk—
$659.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | 32, F-S, Grip, push-lock |
| wheel size | 29" |
| steer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 44mm |
| travel | 100mm |
| spring type | Float Evol air |
| brake mount | disc only (PM-160) |
| dropout | 15x110mm Boost |
| weight | - |
| color | matte black |








