
EVO SV Tube Schrader Length: 48mm 20'' 1.50-1.75
- TECH SPECS
| Tube Thickness in mm | 0.9mm |
| Tube Width | 1.5-1.75 |
| Valve Length | 48mm |
| Shaft Type | Non-threaded |
| Valve | Schrader |
| Wheel Diameter | 20 |
| Thorn resistant | No |
| Wheel Diameter | 20'' |
| Valve Length | 48Mm |
| Tube Width | 1.50-1.75 |
Original: $9.99
-65%$9.99
$3.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Tube Thickness in mm | 0.9mm |
| Tube Width | 1.5-1.75 |
| Valve Length | 48mm |
| Shaft Type | Non-threaded |
| Valve | Schrader |
| Wheel Diameter | 20 |
| Thorn resistant | No |
| Wheel Diameter | 20'' |
| Valve Length | 48Mm |
| Tube Width | 1.50-1.75 |









