
EVO Presta Tube Length: 60mm 700C 23-25C
- TECH SPECS
| Tube Thickness in mm | 0.9mm |
| Tube Width | 23-25C |
| Valve Core | Removable |
| Valve Length | 60mm |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 700C |
| Thorn resistant | No |
| Wheel Diameter | 700C |
| Tire Size | 23-25C |
| Valve Length | 60Mm |
Original: $9.99
-65%$9.99
$3.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Tube Thickness in mm | 0.9mm |
| Tube Width | 23-25C |
| Valve Core | Removable |
| Valve Length | 60mm |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 700C |
| Thorn resistant | No |
| Wheel Diameter | 700C |
| Tire Size | 23-25C |
| Valve Length | 60Mm |









