
EVO E-Tec Stem 28.6mm 70mm ±7° 25.4mm Black
- TECH SPECS
| Handlebar Diameter | 25.4mm |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Angle | ±7° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 70mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stem Weight | 161g (110mm) |
| Stem Length | 70Mm |
| Stem Angle | ±7° |
Original: $35.99
-65%$35.99
$12.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Handlebar Diameter | 25.4mm |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Angle | ±7° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 70mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stem Weight | 161g (110mm) |
| Stem Length | 70Mm |
| Stem Angle | ±7° |









