



ENVE Composites G27 Wheelset - 650b/27.5" 12 x 100/142mm XDR Black 24H
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 27 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $2,550.00
-65%$2,550.00
$892.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 27 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |











