
Deda Elementi Zero 2 RHM Alloy Bar (31.8) POB - 46cm
- Double butted 6061 aluminum construction
- Rapid Hand Movement (RHM) bend with a patented Continuous Incremental Radius design provides a modern, shallow-ergonomic profile with more hand positions than traditional anatomic shapes
- Drop/reach are measured center-to-center, width is measured outside-to-outside (O-O)
- Weight: 295g (42cm)
| Model | Zero 2 RHM Alloy Bar |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 46cm |
| Hood Width | 46cm |
| Drop Width | 46cm |
| Drop | 130mm |
| Reach | 75mm |
| Sweep | 0 Deg |
| Drop Flare | 0 Deg |
| Top | Aero |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Double butted 6061 aluminum construction
- Rapid Hand Movement (RHM) bend with a patented Continuous Incremental Radius design provides a modern, shallow-ergonomic profile with more hand positions than traditional anatomic shapes
- Drop/reach are measured center-to-center, width is measured outside-to-outside (O-O)
- Weight: 295g (42cm)
| Model | Zero 2 RHM Alloy Bar |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 46cm |
| Hood Width | 46cm |
| Drop Width | 46cm |
| Drop | 130mm |
| Reach | 75mm |
| Sweep | 0 Deg |
| Drop Flare | 0 Deg |
| Top | Aero |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Black |









