
Deda Elementi Zero 1 RHM Alloy Bar (31.8) POB - 46cm
- Classic handlebar by definition, a modern geometry with RHM(Rapid Hand Movement) combined with round top section
- Manufactured in light double butted cold drawn 6061 alloy
- Weight: 304g (42cm)
| Model | Zero 1 RHM |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 46cm |
| Hood Width | 46cm |
| Drop Width | 46cm |
| Drop | 130mm |
| Reach | 75mm |
| Sweep | 0 Deg |
| Drop Flare | 0 Deg |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Black |
Original: $64.99
-65%$64.99
$22.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Classic handlebar by definition, a modern geometry with RHM(Rapid Hand Movement) combined with round top section
- Manufactured in light double butted cold drawn 6061 alloy
- Weight: 304g (42cm)
| Model | Zero 1 RHM |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 46cm |
| Hood Width | 46cm |
| Drop Width | 46cm |
| Drop | 130mm |
| Reach | 75mm |
| Sweep | 0 Deg |
| Drop Flare | 0 Deg |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Black |









