
Deda Elementi Superleggera Carbon Bar (31.8) POB 44cm
- Made of HR40 carbon fiber and an exclusive resin with unidirectional layup
- Super compact composite and reduced weight to ensure the highest technical performance
- RHM shape (Rapid Hand Movement) for the best grip and confort
- Weight: 185g (42cm)
| Model | Superleggera Carbon Bar |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 44cm |
| Hood Width | 44cm |
| Drop Width | 44cm |
| Drop | 130mm |
| Reach | 75mm |
| Sweep | 0 Deg |
| Drop Flare | 0 Deg |
| Top | Round |
| Material | Carbon |
| Routing | External |
| Color | Polish On Black |
Original: $422.99
-65%$422.99
$148.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Made of HR40 carbon fiber and an exclusive resin with unidirectional layup
- Super compact composite and reduced weight to ensure the highest technical performance
- RHM shape (Rapid Hand Movement) for the best grip and confort
- Weight: 185g (42cm)
| Model | Superleggera Carbon Bar |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 44cm |
| Hood Width | 44cm |
| Drop Width | 44cm |
| Drop | 130mm |
| Reach | 75mm |
| Sweep | 0 Deg |
| Drop Flare | 0 Deg |
| Top | Round |
| Material | Carbon |
| Routing | External |
| Color | Polish On Black |









