
Cult X Vans Tire - 18 x 2.3 Clincher Wire Black
| TPI | 72 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 355 / 18" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 18" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 18 x 2.30 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 110 |
Original: $27.99
-65%$27.99
$9.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 72 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 355 / 18" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 18" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 18 x 2.30 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 110 |









