
Cult X Vans Tire - 14 x 2.2 Clincher Wire Blue Camo/Black
| TPI | 72 |
| Color | Blue Camo/Black |
| Defined Color | Blue |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Diameter | 254 / 14" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 14" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 14 x 2.20 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 110 |
Original: $30.99
-65%$30.99
$10.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 72 |
| Color | Blue Camo/Black |
| Defined Color | Blue |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Diameter | 254 / 14" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 14" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 14 x 2.20 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 110 |









