
Cult Sect IC Fork - 20" Chrome 28mm Offset
- TECH SPECS
| Steerer Tube Material | Steel |
| Steer Tube Diameter | 1-1/8" |
| Color | Chrome |
| Brake Type | None |
| Wheel Size | 20" |
| Material | Chromoly Steel |
| Defined Color | Silver |
| Front Axle Type | 3/8" |
| Offset (mm) | 28 |
| Offset | 28Mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Steerer Tube Material | Steel |
| Steer Tube Diameter | 1-1/8" |
| Color | Chrome |
| Brake Type | None |
| Wheel Size | 20" |
| Material | Chromoly Steel |
| Defined Color | Silver |
| Front Axle Type | 3/8" |
| Offset (mm) | 28 |
| Offset | 28Mm |









