
Cult Crew BMX Crankset - 165mm 19mm Spindle Black
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | Single |
| Drive Side Compatibility | Right and Left Hand Drive |
| Chainrings Included | No |
| Color | Black |
| Crankset Style | 3-Piece |
| BB Style | Not Included |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Crank Intended Use | BMX |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| BB Included | No |
| Crank Arm Material | Steel |
| Spindle Material | Steel |
| Defined Color | Black |
| keyword search | Crew |
| Bore | 19mm |
| Size | 165Mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | Single |
| Drive Side Compatibility | Right and Left Hand Drive |
| Chainrings Included | No |
| Color | Black |
| Crankset Style | 3-Piece |
| BB Style | Not Included |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Crank Intended Use | BMX |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| BB Included | No |
| Crank Arm Material | Steel |
| Spindle Material | Steel |
| Defined Color | Black |
| keyword search | Crew |
| Bore | 19mm |
| Size | 165Mm |









