
Continental Light Tube - 700 x 20 - 25mm 60mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
| Valve Length | Long Presta Valve 56-74mm |
| Weight | 80 |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 20 - 25 |
Original: $11.95
-65%$11.95
$4.18Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
| Valve Length | Long Presta Valve 56-74mm |
| Weight | 80 |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 20 - 25 |









