
Continental Light Tube - 26 x 1.75 - 2.5 42mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Valve Length | Med 41-55mm |
| Weight | 125 |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 1.75 - 2.5 |
Original: $11.95
-65%$11.95
$4.18Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Valve Length | Med 41-55mm |
| Weight | 125 |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 1.75 - 2.5 |









