🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Cinelli Swamp Alloy Gravel Bar (31.8) Black - 40cm
- 10 degree flare and a wide flat top for comfort and control
- 6061 T6 butted aluminum, 310g (42cm)
| Model | Swamp |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 40cm |
| Hood Width | 40cm |
| Drop Width | 46cm |
| Drop | 125mm |
| Reach | 70mm |
| Drop Flare | 10 Deg |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Black |
| Weight | 295g |
| Width | 40Cm |
$19.25
Original: $54.99
-65%Cinelli Swamp Alloy Gravel Bar (31.8) Black - 40cm—
$54.99
$19.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 10 degree flare and a wide flat top for comfort and control
- 6061 T6 butted aluminum, 310g (42cm)
| Model | Swamp |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 40cm |
| Hood Width | 40cm |
| Drop Width | 46cm |
| Drop | 125mm |
| Reach | 70mm |
| Drop Flare | 10 Deg |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Black |
| Weight | 295g |
| Width | 40Cm |









