
BOX One X2 Pro Carbon BMX Fork - 1 1/8" 20mm Black 24"
| Steerer Tube Material | Steel |
| Steer Tube Diameter | 1-1/8" |
| Weight (oz) | 27.2 |
| Defined Color | Black |
| Wheel Size | 24" |
| Offset (mm) | 32 |
| Color | Black |
| Material | Carbon |
| Brake Type | None |
| Front Axle Type | 20mm |
Original: $349.99
-65%$349.99
$122.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Steerer Tube Material | Steel |
| Steer Tube Diameter | 1-1/8" |
| Weight (oz) | 27.2 |
| Defined Color | Black |
| Wheel Size | 24" |
| Offset (mm) | 32 |
| Color | Black |
| Material | Carbon |
| Brake Type | None |
| Front Axle Type | 20mm |









