
Box components Box One RR 24in 36H Rim
- TECH SPECS
| Diameter | 24in |
| Brand | Box |
| Model | Focus RR |
| ISO | 507 |
| ID Width | 22 |
| Width OD | 28 |
| Profile | 14.3 |
| Wall | Dbl |
| Side | NMSW |
| Color | Black |
| Hole Count | 36 |
| Valve | SV |
| Weight | 432g |
| ERD | 494 |
| Extras | Eyeletted |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Diameter | 24in |
| Brand | Box |
| Model | Focus RR |
| ISO | 507 |
| ID Width | 22 |
| Width OD | 28 |
| Profile | 14.3 |
| Wall | Dbl |
| Side | NMSW |
| Color | Black |
| Hole Count | 36 |
| Valve | SV |
| Weight | 432g |
| ERD | 494 |
| Extras | Eyeletted |









